Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w Kościele św. Krzyża w Zamościu w dniu 20. 06.2024 roku.

W dniu 21 czerwca swoją obecnością na akademii w szkole zaszczycili nas: dyrektor Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Zamość - Pani Monika Żur i z-ca dyrektora Wydziału Oświaty  w Zamościu - Pan Jerzy Michalski.

W większości szkół zakończenie roku wyglądało podobnie – uroczyste apele, wręczenie nagród, rozdanie świadectw. W „Szóstce” było naprawdę wyjątkowe, ponieważ żegnaliśmy odchodzących na emeryturę wieloletnich pracowników szkoły: Panią Dyrektor Weronikę  Barbarę Kołtun, Panią Joannę Libiszewską i Pana Tadeusza Oszusta, życząc im,  aby  plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał ich dobry humor i żeby nie zabrakło czasu na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.  Dziękujemy wszystkim Państwu za  pracę na rzecz naszej szkoły, życzliwość i  wsparcie. Życzymy udanego wypoczynku na emeryturze.

 Żegnaliśmy również bardzo uroczyście absolwentów klas ósmych.  Pan Dyrektor – Sebastian Plewa zwrócił się do nich słowami:  Dzisiaj również w sposób szczególny zwracam się do absolwentów naszej szkoły, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nieznany etap edukacji, ale jestem pewien, że są do niego dobrze przygotowani. Czas nauki w tej szkole pozwolił im zdobyć wiedzę, doświadczenie i myślę, że… odwagę na dalszą drogę. Drodzy Absolwenci! Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.

Uroczystość kontynuowano  przekazaniem Sztandaru uczniom klas siódmych, co symbolizuje oddanie tradycji i wartości naszej szkoły kolejnym rocznikom.

 W podsumowaniu uroczystości Pan Dyrektor pogratulował uczniom uzyskanych wyników, podziękował rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz złożył wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Wszystkim uczniom, a szczególnie naszym tegorocznym Absolwentom, pogratulował  wspaniałych sukcesów w postaci licznych zwycięstw w konkursach przedmiotowych oraz osiągniętych wysokich wyników w nauce i sporcie.

Cieszymy się z Waszych sukcesów i życzymy Wam kolejnych w dalszych etapach edukacji. Po uroczystościach i pożegnaniach w szkole zrobiło się pusto i cicho…

Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst: Edyta Gomułka

Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz

Data dodania: 2024-07-03 17:15:13
Data edycji: 2024-07-04 17:42:39
Ilość wyświetleń: 207

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej