Warsztaty czytelnicze w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 25 października 2023r. uczniowie klasy 2b, 3a, 3b uczestniczyli warsztatach czytelniczych prowadzonych przez p. Agatę Korcz -  Rozłowską z Wydawnictwa „Zakamarki”. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Warsztaty dotyczyły książek z serii „Piaskowy wilk” oraz „Biura detektywistycznego Lassego i Mai – Tajemnica diamentów”.

Uczniowie zostali zaproszeni do świata wyobraźni i fantazji poprzez wysłuchanie czytanych fragmentów książek i swobodne rozmowy na temat przygód poznanych bohaterów literackich.  Dzieci bawiły się w detektywów i wskazywały rozwiązania zagadek detektywistycznych. Ważną częścią rozmów były różnorodne, ciekawe sposoby na dziecięcą nudę. Spotkanie było świetną okazją do promowania wśród dzieci czytania książek jako sposobu na ich rozwój, kształtowanie  i zdobywania wiedzy.

Tekst: R. Czajkowska, M. Plewa

Zdjęcia: R. Czajkowska, M. Plewa, M. Czajkowska