Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Warsztaty laboratoryjne w MiniLAB

Warsztaty laboratoryjne w MiniLAB

 

27 września 2023 roku, uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych w MiniLAB. Wyjście na warsztaty odbyło się w ramach Klasowego Dnia Chłopaka. MiniLAB to taki „mały Kopernik”. Pracownia jest miejscem stworzonym z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się jak interesująca i pasjonująca może być nauka.
Tematem warsztatów była „Kauczukowa piłeczka”. Drugoklasiści przed przystąpieniem do pracy dowiedzieli się czym są polimery i po co nam tworzywa sztuczne w naszej codzienności. Następnie każdy z uczestników wykonał, zgodnie z instrukcją, kauczukową piłeczkę w wybranym przez siebie kolorze. Była to prawdziwa przygoda z eksperymentem, a własnoręcznie wykonana piłeczka najwspanialszym prezentem, którego się nie zapomina. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska

Data dodania: 2023-09-28 21:10:36
Data edycji: 2023-09-28 21:22:02
Ilość wyświetleń: 266

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej