Warsztaty laboratoryjne w MiniLAB

27 września 2023 roku, uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych w MiniLAB. Wyjście na warsztaty odbyło się w ramach Klasowego Dnia Chłopaka. MiniLAB to taki „mały Kopernik”. Pracownia jest miejscem stworzonym z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się jak interesująca i pasjonująca może być nauka.
Tematem warsztatów była „Kauczukowa piłeczka”. Drugoklasiści przed przystąpieniem do pracy dowiedzieli się czym są polimery i po co nam tworzywa sztuczne w naszej codzienności. Następnie każdy z uczestników wykonał, zgodnie z instrukcją, kauczukową piłeczkę w wybranym przez siebie kolorze. Była to prawdziwa przygoda z eksperymentem, a własnoręcznie wykonana piłeczka najwspanialszym prezentem, którego się nie zapomina. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska

Data dodania: 2023-09-28 21:10:36