Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Warsztaty świąteczne w klasie III b

Warsztaty świąteczne w klasie III b

 

W dniu 30 listopada klasa III b pod opieką wychowawcy Małgorzaty Czajkowskiej i Anety Olszewskiej udała się do Zamojskiego Domu Kultury na warsztaty świąteczne, aby stworzyć swój własny bożonarodzeniowy wianek na drzwi. Na początku zajęć wyświetlono uczniom prezentację multimedialną, podczas której mogli dowiedzieć się o tradycjach związanych z przystrajaniem domów w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także poznali symbolikę kolorów i ozdób świątecznych. Po prezentacji była część praktyczna i klasa III b zabrała się do pracy. Z pomocą pań prowadzących zajęcia, tworzyli swoje własne ozdoby świąteczne takie jak: aniołki z papieru, oraz domki i owoce z orzechów. Gdy ozdoby były już gotowe uczniowie mogli przystąpić do robienia świątecznych wianków. Na drewnianych kółkach przymocowali jodłowe gałązki oraz umieścili własnoręcznie zrobione ozdoby, po czym panie prowadzące przykleiły je za pomocą kleju na gorąco. Powstały piękne świąteczne wianki. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, ponieważ mogli w sposób kreatywny spędzić czas, a także poczuć magiczną atmosferę świąt.

 

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Czajkowska, Aneta Olszewska

Data dodania: 2023-12-01 15:39:03
Data edycji: 2023-12-01 15:43:01
Ilość wyświetleń: 375

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej