Warsztaty w Galerii „Twierdza”

Dnia 17 czerwca 2024r. uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w evencie pt. „Bee friendly – razem dla pszczół”. Event był zorganizowany w Galerii Twierdza. O zwyczajach pszczół i płynących z ich życia korzyści opowiadali uczniom p. prof. Aneta Strachecka oraz pracownicy z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli. Były to fascynujące opowieści: opowiadali m.in. o pszczołach miododajnych, pszczołach murarkach i dzikich zapylaczach. W czasie spotkania odbyły się też warsztaty edukacyjne robienia woskowych świec oraz hoteli dla pszczół. Potem nastąpiła degustacja miodów. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani słodyczami.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Tekst: Renata Czajkowska

Zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska, Renata Czajkowska