Warsztaty w Specjalnym Ośrodku  Szkolno - Wychowawczym

W dniu 11 grudnia 2023 r. klasa III b wraz wychowawczynią Małgorzatą Czajkowską oraz opiekunem Anetą Olszewską udała się na warsztaty „Wolontariusz to ja i ty”do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Dnia Wolontariusza. Na rozpoczęcie uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawego opowiadania o pomaganiu, a następnie wraz z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przystąpili do wykonania karki świątecznej dla małych pacjentów rzeszowskiego szpitala. Wszystkie prace były przepięknie i pomysłowo wykonane. Dzieci bardzo się zaangażowały i chętnie uczestniczyły  w zajęciach. Zaraz potem przyszedł czas na wspólne wykonanie plakatu, na którym uczniowie odrysowali swoje rączki i podpisali je własnym imieniem, tworząc duży  uroczy plakat. Po słodkim poczęstunku, które przygotowały Panie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przyszedł czas na zajęcia, których celem była pomoc głodnym ptakom zimą. Uczniowie wspólnie przygotowywali kule ze smalcu i ziaren, które później zostały zawieszone na drzewach i pomogą przetrwać ptakom w trudnym dla nich czasie. W ramach podziękowań za uczestnictwo w warsztatach  klasa III b otrzymała upominki i piękny karmnik. Uczniowie klasy III b również chcieli podziękować za wspólnie spędzony czas i przekazali prezenty dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Było nam bardzo miło wspólnie uczestniczyć w warsztatach.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Czajkowska, Aneta Olszewska

Data dodania: 2023-12-13 18:54:30