Warsztaty Wielkanocne klasy III b

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w dniu 7 marca klasa III b wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Czajkowską i opiekunem p. Anetą Olszewską, udała się na warsztaty wielkanocne pt. „Pisanki jak babci” zorganizowane przez Zamojski Dom Kultury w Zamościu. Warsztaty rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji multimedialnej, z której uczniowie dowiedzieli się jakie są naturalne barwniki, a także poznali różne techniki malowania jajek tj. batikowa, rytownicza, oklejania oraz malowania. Po prezentacji nastąpiła cześć praktyczna i uczniowie otrzymali kartki na których ćwiczyli tradycyjne wzory zdobienia jajek oraz wykonali projekt własnej pisanki. Po ukończonych projektach dzieci dostały kolorowe jajka i wszyscy zabrali się do tworzenia własnej kroszonki, którą mieli okazję wykonać wcześniej poznaną techniką. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem, wyskrobując nożykiem na umalowanych jajkach piękne wzory. Warsztaty sprawiły wszystkim mnóstwo satysfakcji i radości. Dzieci nie tylko mogły nauczyć się tradycyjnej sztuki zdobienia jajek, ale również pobudzić swoją kreatywność i wyobraźnię.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Czajkowska, Aneta Olszewska

Data dodania: 2024-03-12 17:04:43