Wielkanocny Turniej szachowy „Świąteczny START! po Kategorie 2024”

Kolejny turniej z cyklu Start! po Kategorie za nami. W sobotę 13 kwietnia 2024 r. w naszej szkole gościliśmy 33 zawodników z Zamościa, Chełma, Leżajska, Biłgoraja, Łaszczowa, Mircza, w ramach Wielkanocnego Turnieju Szachowego OPEN i turnieju klasyfikacyjnego „Świąteczny START! po Kategorie”.

W zawodach UKS Lider Zamość przy naszej szkole reprezentowało 8 zawodników: Oliwier Tchórz (2a), Wiktor Koluch (2a), Bartosz Sałapat (3b), Agnieszka Gontarz (6a), Maksym Spitsyn (8b) w turnieju klasyfikacyjnym i Zenon Hołys (4b), Konrad Jabłoński, Adam Pogudz w turnieju OPEN.

W turnieju OPEN świetne III miejsce wywalczył Adam Pogudz, natomiast w turnieju klasyfikacyjnym V miejsce zajął Maksym Spitsyn (kategoria powyżej 10 lat), Wiktor Koluch VII miejsce (kategoria do lat 10), Bartosz Sałapat VIII miejsce (kategoria do lat 10), Agnieszka Gontarz IX miejsce (powyżej 10 lat), Oliwier Tchórz X miejsce (kategoria do lat 10). Nagrodami były puchary dla najlepszych, pamiątkowe medale oraz dyplomy. Dodatkowo Agnieszka Gontarz wypełniła normę na V kategorię szachową. Gratulujemy!

W turniejach klasyfikacyjnych 10 zawodników wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe – 3 zawodników na IV kategorię szachową oraz 8 zawodników na V kategorię szachową. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Wyniki turnieju wielkanocnego:

Kategoria do lat 10

I miejsce – Miłosz Dutka (MKS Agros Chełm)

II miejsce – Iga Zięba (UKS SP1 Leżajsk)

III miejsce – Andrzej Baran (UKS SP1 Leżajsk)

Kategoria powyżej lat 10

I miejsce – Daniel Zaborski (MKS Agros Chełm)

II miejsce – Kuba Ożarowski (MKS Agros Chełm)

III miejsce – Grzegorz Haftaniuk (Chełm)

Turniej OPEN

I miejsce – Bartosz Pawelec (Zamość)

II miejsce – Jarosław Siek (Zamość)

III miejsce – Adam Pogudz (UKS Lider Zamość)

Następny turniej z cyklu „START! po Kategorie 2024” już w maju – „Patriotyczny START! po Kategorie 2024” – 11-12 maja 2024 roku. Zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Data dodania: 2024-04-14 15:04:08