Wiosenny start „Kolorowej gimnastyki”!

22 maja 2024 roku sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się uczniami klas pierwszych, którzy ubrani
w stroje sportowe w barwach wiosny uczestniczyli w „Wiosennej Gimnastyce”. To już III etap tegorocznej „Kolorowej Gimnastyki”.
Organizacją imprezy zajęła się tradycyjnie: p. Marzena Plewa. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych przy muzyce przygotowały uczennice z klasy IV b. Perfekcyjnie poprowadziły wiosenne zmagania na gimnastycznym parkiecie. Pakiet gimnastyczny zawierał zestaw ćwiczeń gimnastycznych i układy taneczne do utworu muzycznego i piosenki „Kaczka Dziwaczka”. Zakończyły je zabawy ruchowe przy piosence, które dostarczyły wiele radości i uśmiechu (gimnastyka twarzy). Uczniowie, którzy spełnili wszystkie warunki części konkursowej otrzymali znaczek „Kwiatek”. Do całorocznej kolekcji brakuje im jeszcze jednego znaczka, aby odczytać konkursowe hasło w całości i wziąć udział w losowaniu nagród.
Serdecznie dziękuję  wychowawczyniom i nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za pomoc w organizacji III etapu „Kolorowej gimnastyki”. To sportowe przedsięwzięcie ukazało rolę gimnastyki – ruchu całego ciała w utrzymaniu zdrowia, kondycji i wspaniałego samopoczucia. Wskazało aktywny sposób spędzania wolnego czasu z koleżankami i kolegami. Do zobaczenia wkrótce, bo kalendarzowe lato już - tuż, tuż! W sali gimnastycznej królowała dzisiaj jeszcze wiosna, ale już 7 czerwca swoje „kolorowe wrota” otworzy, specjalnie dla nas, lato.

Tekst i zdjęcia: Marzena Plewa

Data dodania: 2024-05-27 11:46:30