Wycieczka klas czwartych do Parku Żywiołów w Budach

W piątek 13 września 2023 roku uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu wybrali się na wycieczkę do Parku Żywiołów Archipelagu Roztocze w Budach. Wyjazd był wspaniałą okazją do integracji, wspaniałej zabawy i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Po dotarciu na miejsce i oczekiwaniu na wejście do Dyniowej Krainy uczniowie aktywnie spędzili czas na placu zabaw, gdzie do ich dyspozycji były huśtawki, zjeżdżalnie, karuzela, tyrolka oraz pajęczyna do wspinaczki. Dzieci sprawdziły również, jak szybko można wydostać się z labiryntu. Następnie przeszliśmy do miejsca, w którym można było podziwiać budowle starożytności, np. wiszące ogrody Semiramidy, świątynię Ateny, amfiteatr. Wszystko w przepięknej jesiennej dekoracji, której motywem przewodnim były dynie.

Tutaj rozpoczęła się zabawa i rywalizacja. Strzelanie z łuku, rzuty woreczkami z grochem do zawieszonychwiaderek, rzucanie wiankami ze słomy do wyznaczonego celu, szachy na świeżym powietrzu. Najbardziej emocjonujące i ciekawe dla dzieci było szukanie złota w kukurydzy. Po zabawie, podczas której dzieci wykazały się niesamowitą energią, przyszedł czas na wzmocnienie sił i posilenie się upieczonymi kiełbaskami z ogniska.
Był to niezwykle ciekawy i aktywny wyjazd dla wszystkich uczestników, który dostarczył dzieciom wiele pozytywnych wrażeń.

Tekst: Renata Sobczyńska Zdjęcia: Alicja Tarnowska

Data dodania: 2023-10-18 14:37:53