Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej

W dniu 15 grudnia 2023 roku uczennice naszej szkoły: Joanna Spozowska - kl. 6B, Jaśmina Wojtas - kl.8B, Katarzyna Wasińczuk - kl. 8B zdobyły wyróżnienie w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej „EKO – ŚWIADOMI NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA. Organizatorem konkursu był Ogród Zoologicznyw Zamościu, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu oraz Fundacja dla Zwierząt TECTUM. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości ekologicznej młodego pokolenia, poczucia harmonii z naturą, myślenia o przyszłości środowiska naturalnego, a także podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz promocja działań proekologicznych. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie przed komisją konkursową i pozostałymi uczestnikami, przygotowanej w zespole trzyosobowym prezentacji multimedialnej na jeden z zaproponowanych przez organizatora tematów. Uczennice prezentowały wiedzę dotyczącą tematu: Sowy wokół nas – rola jaką spełniają w ekosystemie”. Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu było zwiedzanie w zimowej scenerii ogrodu zoologicznego, jako formy poznania bioróżnorodnościw świecie zwierząt.

Uświadamianie potrzeby dbałości o środowisko naturalne oraz troska o otaczający nas świat jest jednym z podstawowych zadań współczesnych ogrodów zoologicznych ale również obowiązkiem każdego człowieka. Musimy zadbać aby nasza planeta była miejscem, w którym będzie się dobrze żyło zarówno nam jak i przyszłym pokoleniom.

Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.

Tekst i zdjęcia: Alicja Tarnowska

Data dodania: 2023-12-18 19:08:33