Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej

W dniu 15 grudnia 2023 roku uczennice naszej szkoły: Joanna Spozowska - kl. 6B, Jaśmina Wojtas - kl.8B, Katarzyna Wasińczuk - kl. 8B zdobyły wyróżnienie w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej „EKO – ŚWIADOMI NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA. Organizatorem konkursu był Ogród Zoologicznyw Zamościu, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu oraz Fundacja dla Zwierząt TECTUM. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości ekologicznej młodego pokolenia, poczucia harmonii z naturą, myślenia o przyszłości środowiska naturalnego, a także podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz promocja działań proekologicznych. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie przed komisją konkursową i pozostałymi uczestnikami, przygotowanej w zespole trzyosobowym prezentacji multimedialnej na jeden z zaproponowanych przez organizatora tematów. Uczennice prezentowały wiedzę dotyczącą tematu: Sowy wokół nas – rola jaką spełniają w ekosystemie”. Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu było zwiedzanie w zimowej scenerii ogrodu zoologicznego, jako formy poznania bioróżnorodnościw świecie zwierząt.

Uświadamianie potrzeby dbałości o środowisko naturalne oraz troska o otaczający nas świat jest jednym z podstawowych zadań współczesnych ogrodów zoologicznych ale również obowiązkiem każdego człowieka. Musimy zadbać aby nasza planeta była miejscem, w którym będzie się dobrze żyło zarówno nam jak i przyszłym pokoleniom.

Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.

 

Tekst i zdjęcia: Alicja Tarnowska

Data dodania: 2023-12-18 19:08:33
Data edycji: 2023-12-18 20:33:04
Ilość wyświetleń: 205

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej