Występ Szkolnego Koła Teatralnego „ABe” podczas apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

W poniedziałek 20 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie  upamiętniające 34. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka zostało  połączone z występem Szkolnego Koła Teatralnego „ABe”.

Apel rozpoczęła pani wicedyrektor Weronika Barbara Kołtun, która przywitała uczniów.  Po krótkim wprowadzeniu i pytaniach, na które bardzo chętnie odpowiadali najmłodsi, została wyświetlona prezentacja multimedialna na temat „Praw dziecka”.  Następnie uczennice klasy 4 a i 4 b, które uczęszczają na zajęcia koła teatralnego, zaprezentowały swoje talenty aktorskie, wcielając się w bohaterów przedstawienia pt. „Szczęście”. Spektakl opowiadał o rodzinie, dla której szczęście kojarzyło się z bogactwem, awansem, wygranym castingiem w reklamie, wakacjami na Hawajach. Dopiero wizyta wędrowca uświadomiła im, że szczęście to nie tylko dobra materialne, ale śpiew ptaków, szum drzew, uśmiech dziecka. Na koniec spektaklu młodzi aktorzy przy piosence Agnieszki Osieckiej „Pamiętajcie o ogrodach” wręczyli dzieciom własnoręcznie wykonane kwiatki z karteczkami zawierającymi pozytywne myśli. Występ wszystkim spodobał się i został nagrodzony gromkimi brawami.
Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem.
Tekst: Renata Sobczyńska
Zdjęcia: Edyta Mróz, Monika Opała