Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Z wizytą u stomatologa

Z wizytą u stomatologa

W dniu 17 maja, klasa III b wraz wychowawcą i opiekunem udała się do Przychodni Edentika w Zamościu, do której zaprosiła nas mama jednego z uczniów Pani Małgorzata Mokrzecka-Babiarz. Podczas wizyty pani stomatolog przybliżyła dzieciom zasady dbania o zęby oraz zachęcała do regularnych wizyt kontrolnych. Przeprowadziła również pokaz prawidłowego szczotkowania zębów na modelu szczęki i wyjaśniła uczniom jak ważna dla uzębienia jest zdrowa dieta. Dużą ciekawostką dla dzieci było to, że mieli okazję uczestniczyć w przeglądzie jamy ustnej jednego z uczniów, a później zobaczyć jego uzębienie na ekranie komputera. Pani stomatolog pokazała też w jaki sposób wykonuje się rentgen stomatologiczny i wyjaśniła jak jest wykorzystywany do diagnozowania problemów z zębami. Na zakończenie każdy miał możliwość zadawania pytań dotyczących zdrowia i higieny jamy ustnej. Wizyta u stomatologa była bardzo pouczająca i spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci. Dzięki niej uczniowie zdobyli cenną wiedzę, która pomoże im w dbaniu o piękny uśmiech.

 

Tekst: Aneta Olszewska

Zdjęcia: Małgorzata Czajkowska

Data dodania: 2024-05-22 15:39:08
Data edycji: 2024-05-22 15:45:34
Ilość wyświetleń: 125

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej