Z wizytą u stomatologa

W dniu 17 maja, klasa III b wraz wychowawcą i opiekunem udała się do Przychodni Edentika w Zamościu, do której zaprosiła nas mama jednego z uczniów Pani Małgorzata Mokrzecka-Babiarz. Podczas wizyty pani stomatolog przybliżyła dzieciom zasady dbania o zęby oraz zachęcała do regularnych wizyt kontrolnych. Przeprowadziła również pokaz prawidłowego szczotkowania zębów na modelu szczęki i wyjaśniła uczniom jak ważna dla uzębienia jest zdrowa dieta. Dużą ciekawostką dla dzieci było to, że mieli okazję uczestniczyć w przeglądzie jamy ustnej jednego z uczniów, a później zobaczyć jego uzębienie na ekranie komputera. Pani stomatolog pokazała też w jaki sposób wykonuje się rentgen stomatologiczny i wyjaśniła jak jest wykorzystywany do diagnozowania problemów z zębami. Na zakończenie każdy miał możliwość zadawania pytań dotyczących zdrowia i higieny jamy ustnej. Wizyta u stomatologa była bardzo pouczająca i spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci. Dzięki niej uczniowie zdobyli cenną wiedzę, która pomoże im w dbaniu o piękny uśmiech.

Tekst: Aneta Olszewska

Zdjęcia: Małgorzata Czajkowska