Złoto i brąz SP6 Zamość w Miejskich Igrzyskach w Szachach Drużynowych

30 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych oraz Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, zorganizowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Zamościu. Do zawodów zgłosiło się 8 szkół podstawowych Miasta Zamość. Do Igrzysk Dzieci – SP3 Zamość, SP6 Zamość, SP7 Zamość oraz ISSP Zamość, natomiast do Igrzysk Młodzieży Szkolnej – SP3 Zamość, SP6 Zamość, SP7 Zamość i SP9 Zamość. Zawody były eliminacjami do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w grudniu (Igrzyska Młodzieży Szkolnej 13 grudnia w Tomaszowie Lubelskim, Igrzyska Dzieci 15 grudnia w Zamościu w naszej szkole).

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu grała w składzie: Igrzyska Dzieci – Hubert Kozyra (5b), Antoni Banach (5b), Zenon Hołys (4b) i Agnieszka Gontarz (6a), Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Dawid Listopad (7c), Katarzyna Wasińczuk (8b), Maksym Spitsyn (8b) i Zofia Łagoda (7c). Opiekunem drużyn był Pan Grzegorz Pańko. i zarazem sędzią głównym zawodów.

Nasze zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze. Drużyna starsza w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęła I miejsce, natomiast brązowe medale i III miejsce zajęła drużyna młodsza – Igrzyska Dzieci.

Wyniki zawodów:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

1 miejsce – SP6 w Zamość (Dawid Listopad, Katarzyna Wasińczuk, Maksym Spitsyn, Zofia Łagoda)

2 miejsce – SP3 w Zamość

3 miejsce – SP9 w Zamość

4 miejsce – SP7 w Zamość

Igrzyska Dzieci:

1 miejsce – SP3 w Zamość

2 miejsce – I SSP Zamość

3 miejsce – SP6 Zamość (Hubert Kozyra, Antoni Banach, Zenon Hołys, Agnieszka Gontarz)

4 miejsce – SP3 w Zamość

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko