Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

ZWIEDZAMY BIESZCZADY

ZWIEDZAMY BIESZCZADY

ZWIEDZAMY BIESZCZADY

 

Czas wiosenny – gdy dzień jest dłuższy, a temperatura coraz wyższa -  to możliwość wspólnych wyjazdów klasowych na ciekawe wycieczki szkolne. Takie właśnie wydarzenie miało miejsce w dniach 27-29 maja 2024 r., kiedy to klasy VIa i VIb  wyjechały na wspólne zwiedzanie i poznawanie Bieszczad. Przez 3 dni wyjazdu edukacyjno-integracyjnego mieliśmy możliwość przeżywania różnorodnych atrakcji. Pod opieką wychowawców klas ,nauczycielki i jednego rodzica oraz miejscowych przewodników dzieci poznawały tajemnice bieszczadzkiej historii i przyrody. Uczniowie weszli na szczyt Połoniny Caryńskiej, zwiedzili największy w Polsce skansen ponad 180 drewnianych chat, sadyb i świątyń z terenów dawnych Bieszczad oraz obejrzeli Miasteczko Galicyjskie i sanocką starówkę. Szczególnym wyzwaniem był przejazd drezynami rowerowymi z Uherc Mineralnych do Olszanicy i z powrotem.  Dzieci musiały się wykazać umiejętnością współpracy, uważnością i wytrwałością. Zwiedziliśmy również zagrodę żubra w Mucznem, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć żubry linii białowiesko - kaukaskiej pochodzące ze Szwajcarii i Francji. W ostatnim dniu naszej wyprawy tajemnice swoje odkryła przed nami Zapora Solińska. Rejs widokowy statkiem po Zalewie Solińskim, a potem interaktywne  zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych pozwoliło nam zakończyć naszą wycieczkę akcentem edukacyjnym. Pogoda była jak na zamówienie, a dobre humory i duża aktywność uczestników wyjazdu sprawiły wszystkim wiele zabawy i radości. Wspólne wspomnienia z wycieczki pozostaną z nami na wiele miesięcy.  

 

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko

Data dodania: 2024-06-04 10:55:39
Data edycji: 2024-06-04 10:59:16
Ilość wyświetleń: 123

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej