Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Nasza przygoda z GLINĄ

Nasza przygoda z GLINĄ

Uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach twórczych, podczas których pracowali z gliną. Warsztaty ceramiki i lepienia z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Praca z gliną rozwija zdolności manualne, poprawia koordynację ruchową, uczy cierpliwości, planowania i organizacji pracy. W czasie zajęć dzieci poznały proces obróbki ceramiki. Krok po kroku zostały przeprowadzone przez dwa twórcze etapy, które dostarczyły im pozytywnych emocji. Pierwszym etapem było kształtowanie przedmiotu z gliny, czyli formowanie ręczne. Wygniatanie to najstarsza technika formowania z kuli gliny. Następnie stworzone przez dzieci ozdoby przeszły proces suszenia. Proces ten odbył się w pracowni „Maglinka” i glina stała się ceramiką. Kolejne zajęcia polegały na szkliwieniu wykonanych prac. Proces szkliwienia polega na nanoszeniu na wyrób ceramiczny warstwy masy szklanej. Dzięki takiemu zabiegowi zwiększa się wartość użytkową oraz estetyczną danego produktu. Ceramika zyskuje wówczas charakterystyczny połysk i barwę. Proces twórczy, w trakcie którego każde dziecko stworzyło własne dzieło sztuki, dostarczył mnóstwo pozytywnych emocji, a być może dla niektórych stał się początkiem nowej pasji.
Tekst: Agnieszka Wojciechowska
Zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska, Renata Czajkowska

Data dodania: 2024-06-17 18:27:12
Data edycji: 2024-06-25 17:04:19
Ilość wyświetleń: 120

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej